XVI Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim

XVI Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim

January 28, 2007

W niedzielę 28 stycznia, przy bardzo dobrych warunkach oraz zimnej, ale słonecznej pogodzie, rozegrano XVI Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim. Zawody odbyły się na stoku w Wilmot Mt. w stanie Wisconsin. Organizatorem imprezy był dr Bronisław Orawiec, a honorowy patronat sprawował Konsulat RP w Chicago.

Jako pierwsze wystartowały dzieci rodzin lekarskich. Wśród dzieci mlodszych (do lat 10) I miejsce zdobyła Antonina Piergies przed Stefanią Gacek. Wśród grupy dzieci starszych najlepszą okazała się Anna Aniol przed siostrami Agnieszka i Klaudią.

W gronie pań I miejsce zdobyła Halina Anioł, a II lokatę zajęła Bożena Witek. Przez ostatnie pięć lat wśród pań 1-szym miejscem cieszyła się Katarzyna Kusz, która w tym roku nie startowała ze względu na kontuzję, ale była obecna na imprezie.

W grupie młodszej panów po zaciętej walce zwyciężył Juliusz Pawłowski, który nie tylko wygrał w grupie młodszej, ale również uzyskał najlepszy łączny czas dwóch przejazdów. W ostatnich latach najszybszymi narciarzami wśród lekarzy byli S. Marecik (2005) oraz B. Orawiec (2002-2004, 2006). II pozycję wywalczyl Paweł Pończak, natomiast na III miejscu uplasowal sie Sławomir Marecik. W kategorii starszej panów ponownie triumfował Bronisław Orawiec, II lokatę zdobył Marek Rudnicki, a III miejsce zajął Antoni Piergies. W tym sezonie w zawodach uczestniczyli wszyscy najlepsi lekarze-alpejczycy w metropolii chicagowskiej.

W konkurencji rodzin lekarskich (2 osoby, w tym 1 lekarz) zwyciężyła po raz pierwszy rodzina Aniołów (Halina z córka Anna). Okazały Puchar Przechodni Orawca pozostanie w rekach tej rodziny na jeden rok do nastepnych Mistrzostw. Na II miejscu uplasowali się Gackowie (Andrzej z żoną Bożeną), a III lokatę zajęli Piergiesowie (Antoni z córką Antoniną).

Należy wspomnieć, że najlepszą sportsmenką wśród pań w roku 2006
po raz szósty została dr Halina Anioł, a wśród panów po raz czternasty – dr Bronisław Orawiec. Puchary dla sportowców roku zostaną zgodnie z wieloletnia tradycją Klubu uroczyscie wręczone na 57. Balu Lekarzy, który odbędzie się w Hotelu Drake 10 lutego 2007 r., czyli juz za dwa tygodnie.

Bezposrednio po zawodach odbylo sie uroczyste zakonczenie Mistrzostw. Prowadzący imprezę, prezes ZLP dr Orawiec powitał wszystkich zawodników, rodziny i sympatyków Klubu, a także prezesa Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej Henryka Kaźmierczaka, wiceprezesa Federacji Organizacji Medycznych dr Marka Rudnickiego, bylego prezesa ZLP dr Józefa Mazurka, przedstawicieli Klubu „Tatry” Janusza Kotelona i Annę Miszczak, przedstawicieli szkółki narciarskiej w Wilmot Mt. oraz członków Zarządu ZLP: dr Halinę Anioł, dr Mirosławę Dulczewską-Miller oraz dr Bożenę Witek.

Dr B.Orawiec gorąco podziękował Konsulatowi RP za wieloletni patronat nad zawodami oraz złożył gratulacje zwyciezcom i życzenia wszystkim uczestnikom Mistrzostw. Podziękował osobom, które pomagały w sprawnym przeprowadzeniu zawodów: Panu J. Kotelonowi z Klubu „Tatry” (obsluga komputerowa), żonie Grażynie, paniom Elżbiecie i Jolancie Dąbrowie oraz Agacie Wojnarowskiej ze swojej kliniki (zapisy), szkółce narciarskiej w Wilmot Mt. z dyrektorem Gerym Leiderem na czele (przygotowanie trasy, tyczek i czasomierzy) oraz dr Wojciechowi Łysinskiemu i dr Katarzynie Kusz (zdjecia). B. Orawiec przekazal na rece dyr. G. Leidera medal XV-lecia KS „Bronek” ZLP za wieloletnia wspólprace w organizacji Mistrzostw. W czasie zakończenia glos zabrali: prezes Henryk Kaźmierczak, dr Andrzej Gacek oraz dyr. Gery Leider.

W tym roku nasza sportowa rodzina powiększyła się o nowych świetnych lekarzy-narciarzy, do których należą: dr Tomasz Grobelny, dr Paweł Pończak, dr Mirosław Skalski oraz dr Norbert Szufa. Nowi zawodnicy zostali serdecznie i owacyjnie przyjęci do Klubu.

Okazałe trofea w postaci pucharów i medali 3 najlepszym zawodnikom w poszczególnych grupach oraz Puchary Przechodnie Klubu Sportowego “Bronek” Związku Lekarzy Polskich w Chicago wręczali najlepsi sportowcy wsród lekarzy polonijnych dr H. Anioł oraz dr B. Orawiec.

B. Orawiec