Turniej tenisa ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”

Turniej tenisa ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”

September 25, 2012

W dniach 22 i 23 września 2012 odbył się turniej tenisa ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”. Turniej zorganizowano z okazji XX-lecia Klubu Sportowego “Bronek” działajacego przy Związku Lekarzy Polskich w Chicago. Pomysłodawcami turnieju byli reporter programu Oblicza Ameryki emitowanego w telewizji Polsat 2 Sławomir Sobczak oraz kardiolog dr Bronisław Orawiec, który był również organizatorem turnieju.

Turniej przeprowadzono na kortach tenisowych w Prospect Heights Park w stanie Illinois. W sobotę 22 września 2012 odbyły się gry pojedyncze, natomiast w niedzielę 23 września – gry podwójne. Kapitanem drużyny „Dziennikarzy” był red. Sławomir Sobczak, a kapitanem drużyny „Lekarzy” – dr Bronisław Orawiec. Kapitanowie odpowiedzialni byli za selekcję oraz rozstawienie zawodników w swoich drużynach. W drużynie „Dziennikarzy” w grach pojedynczych wg. kolejności rozstawienia zagrali: Bogdan Mazur (Dziennik Związkowy), Dariusz Wiśniewski  (radio 1490 WPNA), Tadeusz Szmelter (radio 1080 AM) oraz Eugeniusz Jarząbek (TV Polvision). Natomiast w drużynie „Lekarzy”: Bronisław Orawiec (kardiologia), Janusz Dańko (weterynaria), Sławomir Puszkarski (psychiatria) oraz Piotr Włodarczyk (dentystyka). W drużynie lekarskiej znalazły sie także Halina Anioł (pediatria) oraz Irena Gula (dentystyka).

W meczach singlowych zanotowano wiele ciekawych, emocjonujących, na bardzo dobrym poziomie meczy. Mecz pomiędzy B. Mazurem i B. Orawcem (pierwsze „rakiety” w drużynach) zakończył się wynikiem 6:2, 3:6. Trzeci set nie został rozegrany ze względu na panujące ciemności. W meczu D. Wiśniewski vs. J. Dańko zwycięsko wyszedł w trzech setach D. Wiśniewski (4:6, 7:5, 6:0). S. Puszkarski wygrał mecz z T. Szmelterem (6:0, 6:1), natomiast P. Włodarczyk pokonał E. Jarząbka (6:2, 6:4).

Mecze gier podwójnych miały również niezwykle interesujący przebieg.
Para lekarska B. Orawiec i J. Danko zwyciężyła parę dziennikarzy S. Sobczak i T. Szmelter (7:5, 6:2), natomiast para dziennikarzy D. Wiśniewski i E. Jarząbek pokonała parę lekarską S. Puszkarski i P. Włodarczyk 7:6 („tie break” 7:4), 6:2.

Prestiżowa konfrontacja polonijnych dziennikarzy i lekarzy zakończyła się zwycięstwem lekarzy 6,5 – 2,5. Należy podkreślić, że żurnaliści nie wystawili reprezentacji pań, przez co stracili trzy punkty walkowerem.

Turniej przebiegał w wyjątkowo miłej, towarzyskiej atmosferze. Zakończenie odbyło się w domu Orawców w Northbrook. Organizator dr B. Orawiec podziękował wszystkim uczestnikom za udział w turnieju oraz za prawdziwie sportową postawę, wspaniałą, pełną pasji walkę o każdy punkt, a także złożył gratulacje zwycięzcom i życzenia dalszych sukcesów sportowych. Podkreślił, że turniej ten przejdzie do historii sportu polonijnego jako pierwszy turniej „Dziennikarze vs. Lekarze” i wyraził nadzieję, że turniej ten będzie organizowany każdego roku z coraz wiekszą ilością zawodników. Kapitanowie drużyn otrzymali okazałe puchary oraz pamiątkowe medale. B. Orawiec przekazał również red. Sławomirowi Sobczakowi wydane książki swojego autorstwa: Góralskie Posiady Doktora Orawca, tom III , Związek Lekarzy Polskich w Chicago w latach 2005-2009, X lat KS „Bronek”ZLP oraz XV-lecie Klubu Sportowego „Bronek” Związku LekarzyPolskich w Chicago.

Na zakończenie, B. Orawiec zaprosił wszystkich na kolejne imprezy organizowane przez Klub Sportowy „Bronek” ZLP oraz na Bankiet XX-lecia Klubu, który odbędzie się 20 października 2012 w Chateau Ritz w Niles.

BO